Профил на компанијата

 

Жеџијанг старешината филтрирање технологија копродукции, ООД

(Претходната како Жеџијанг Rongsun Филтер копродукции, Ltd), е основана во провинцијата Гуангдонг во 1999 година, сега се наоѓа во Jiaxing градот, е еден од водечките претпријатија во тешки автомобилската филтер индустрија. Со регистриран капитал од 30 милиони јени, 31 илјади квадратни метри работилница, а повеќе од 200 вработени, старешината има 10 милиони годишен капацитет за производство на различни видови на филтри.

Преку иновации и развој на 20 години, старешината има развиено повеќе од 1000 видови на производи, кои ги покриваат машини за изградба, тешки камиони, луксузни автобуси, бродови, дизел генератори, компресори за воздух, електрични централи, заштита на животната средина, прочистување, и многу други области на сродни индустрии. Компанијата, исто така е домаќин на голем број на OEM појавување на задачи на меѓународно реномирани производители, да се воспостави добри односи на соработка со голем број на познати претпријатија, вклучувајќи ги и Doosan група, Pall Corporation. Сега, старешината има добиено ISO9001, IATF16949: 2016 за управување со квалитетот систем за сертификација, ISO 14000 сертификат за управување со животната средина, како еден од директорот корпорации на кинески мотор со внатрешно согорување асоцијација филтер комитет и член на Кина технологија на пазарот асоцијација филтрација и Сепарација општество.

Продолжи надвор од претпријатието е мисијата на старешината. Ние би сакале да искрено да соработува со вас да се создаде глобален бренд и подобра иднина заедно!

Корпоративна култура

Политика ЗА квалитет: 

Строго контрола, континуирано подобрување, постојано иновации, задоволството на клиентите

Строго да се контролира: 

Усвојување на техничката спецификација на IATF16949: 2016 година да строго спроведување на системот за квалитет за да се обезбеди производи кои ги задоволуваат условот на купувачи.

ПОСТОЈАНО ПОДОБРУВАЊЕ:  

преку обука, упатства и истражување на потенцијалот на вработените, да се промовира компанијата постојано да се подобри ефикасноста, намалување на трошоците, и да останат одржлив развој.

ПОСТОЈАНО ИНОВАЦИИ И задоволството на клиентите:

Постојано развивање на нови модели на соодветни производи за да се постигне надвор од очекувањата на клиентите и подобрување на задоволството на клиентите.